Havajská masáž Lomi Lomi
Šamanský rituál havajských ostrovů, který se vyvinul v populární metodu práce s tělem.
Masáž Lomi Lomi je integrativní masážní technika, která pochází z havajských ostrovů a získává na popularitě po celém světě. Díky svým relaxačním a terapeutickým účinkům patří mezi nejluxusnější celotělové masáže. Zahrnuje partie rukou, dekoltu, nohou, hýždí, zad a šíje.
Historie Lomi Lomi
Lomi Lomi - neboli havajská masáž má kořeny ve staré Polynésii, kde byla používána jako součást léčebných systémů mistrů Kahunů (šamanů). Domorodí duchovní praktici pomocí této masáže a jejích principů dokázali uvést do souladu nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka. Tradiční šamanský rituál Lomi Lomi zahrnuje modlitbu, zpěv, duchovní energii, osobní sílu a dech života. Jde o propojení mysli a těla za účelem maximalizace léčebného potenciálu. Havajci totiž považují tělo za směs mentálních, emocionálních a fyzických struktur, které se vzájemně ovlivňují.
Moderní Lomi Lomi
Slovo "lomi" znamená jemně hníst nebo třít. Charakteristickým znakem moderní masáže Lomi Lomi jsou tedy dlouhé, plynulé tahy rukou, předloktí a loktů, které se převalují v různých intenzitách a frekvencích z jedné části těla do druhé. Tyto rytmické, opakující se pohyby umožňují plné uvolnění klienta, zklidňují myšlenky a zároveň efektivně uvolňují napětí ve svalech.
Havajská masáž Lomi Lomi se provádí velmi intuitivně, s přihlédnutím na fyzické či psychické potřeby klienta. Masáž tedy nemá daný pevný řád, ale je ryze individuální. Drží se však základních principů tradice:
Láskyplný přístup
vychází z dávného polynéského učení Huna, které za vším hledá harmonii a lásku, a tím pomáhá odstranit staré modely přesvědčení, myšlenkové vzorce a modely chování. Místo modliteb a zpěvů se klientům poskytuje tichý duševní prostor a pečující dotek.
Spiritualita a dech
toto je důležitá součást. Masáž probíhá v klidném prostředí, aby se jak praktikující, tak příjemce mohli plně soustředit na komplexní léčivý rituál.
Člověk, který chce zakusit rituál Lomi Lomi, by měl mít čistou mysl a být otevřený v přijímání masáže. I když při masáži leží bez pohybu, jeho duševní a duchovní účast je aktivní.
Stejně tak praktikující přímo neléčí, ale doprovází příjemce ve snaze k samouzdravení či sebepoznání. Láskyplný dotek, který neodmyslitelně patří k masáži Lomi Lomi napomáhá procesu uzdravení.
Oba zúčastnění se tedy svým způsobem podílejí na výsledném účinku masáže.
Léčivých účinků masáže Lomi Lomi je mnoho...
- posiluje imunitní systém a detoxikuje organismus,
- zlepšuje krevní oběh a stimuluje lymfatický systém,
- uvolňuje jak svalové napětí, tak psychické blokace,
- rozproudí a vyrovná osobní energii,
- navozuje hluboký pocit relaxace.
Při jakých stavech na Lomi Lomi nechodit
- Infekční a horečnatá onemocnění i pocit počínající nemoci.
- Akutní zánět v těle.
- Onkologické onemocnění.
- Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.).
- Stavy vyžadující klid na lůžku.
- V den nadměrné fyzické námahy.
- Celkové tělesné vyčerpání.
- Otevřené rány a modřiny.
- Nedávné operace.
- Křečové žíly, kožní infekce, popáleniny, záněty.
- Bezprostředně po jídle.
- Těhotenství.
- Při intoxikaci - alkohol, drogy.
Při problémech s krevním tlakem, při epilepsii, cukrovce či zeleném zákalu svůj zdravotní stav konzultujte se svým lékařem a na vhodnost či nevhodnost masáží se zeptejte. U těchto chorob je třeba situaci vyhodnocovat individuálně v závislosti na Vašem konkrétním stavu a tomu přizpůsobit i podobu masáže.